Rusza VIII Kampania „Białych Serc”

11 października 2012 admin 0 Comments

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kuczborku-Osadzie już po raz kolejny włącza się do ”Kampanii Białych Serc” i zachęca do tego wszystkie instytucje działające na terenie gminy. Głównym organizatorem Kampanii jest grupa Zalewski Patrol i Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie.  Pomysłodawcą Kampanii „ Białych serc” jest Pan Mariusz Zalewski, która od lat pomaga osobom bezdomnym i uzależnionym. W tym roku kampania uzyskała poparcie m.in. bp. Piotra Libery.

Kampania “Białych serc” ma na celu propagowanie życia bez narkotyków, skierowana jest głównie do młodzieży, dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Ma budzić świadomość szczególnie młodzieży o niebezpieczeństwie uzależnienia oraz ukazywać zagrożenie życia, uświadamiać rodziców i środowisko o objawach uzależnienia. Kampania to również protest przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych, poświęcona jest także pamięci ofiarom narkotyków.

Kampania od paru lat na terenie gminy Kuczbork-Osada wpisała się jako stały program wśród szkół i instytucji działających na terenie naszej gminy, ponieważ w bardzo prosty sposób przemawia do młodych angażując ich do współudziału, a także nie wymaga nakładów finansowych oraz pracy.

Symbolem Kampanii jest papierowe białe serduszko zawieszone w oknie od 12 do 21 października 2012 roku.

Poprzedni wpis

Kolejny wpis