Park w Kuczborku-Osadzie oddany do użytku

11 września 2015 admin 0 Comments

Wójt Gminy Kuczbork-Osada serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców Gminy do aktywnego wypoczynku w ramach dofinansowanego zadania pn.: „Rewitalizacja parku wiejskiego w m. Kuczbork -Osada”  działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Koszt inwestycji wyniósł 165 489 złotych, a dofinansowanie z UE – 100 908 złotych. Wykonawcą inwestycji była Firma NOVA – Jerzy Łebski z Łowicza.

W jednym miejscu znajduje się tutaj plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu. Plac cieszy się dużą popularnością, młodsi testują już nowe urządzenia zabawowe, a starsi mieszkańcy z entuzjazmem podeszli do ćwiczeń pod chmurką.

Obecnie każdy zainteresowany, korzystać może nieodpłatnie z 5 urządzeń siłowych składających się

Wypychacz+ prasa nożna

Twister+ wahadło

Orbitrek + wioślarz

Jeździec + biegacz

Ławka z pedałami dla 2 osób

Ćwiczenia na siłowni zewnętrznej przede wszystkim pozwolą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Siłownia przeznaczona jest dla ludzi w każdym wieku, zarówno dla osób młodych jak i starszych. Atrakcyjne miejsce usytuowania urządzeń zachęca do wypoczynku.

Istniejący park został także wyposażony w ławki parkowe, karmniki dla ptaków, pompę uliczną oraz kosze na śmieci. Zainstalowano lampy solarne, które wieczorami rozświetlają teren parku.

Wzbogaconą istniejącą zieleń o nowe nasadzenia krzewów i posiano nową trawę. Od strony drogi wojewódzkiej postawiono zegar uliczny.

Dla najmłodszych mieszkańców wykonano plac zabaw składający się z huśtawki, karuzeli, zabawek na sprężynie, tablicy rysunkowej oraz drewnianego zestawu zabawowego.

Zachęcamy wszystkich do korzystania!

Wójt Gminy dziękuje wszystkim za pomoc i wsparcie, Urzędowi Marszałkowskiemu, pracownikom referatu inwestycji oraz mieszkańcom sołectwa Kuczbork-Osada za wkład z funduszu sołeckiego.

Poprzedni wpis

Kolejny wpis