Koperta życia

21 kwietnia 2015 admin 0 Comments

Akcja prozdrowotna - "Koperta życia"

Akcja prozdrowotna – „Koperta życia”

Starostwo Powiatowe w Żurominie pod patronatem Wicestarosty Żuromińskiego Ireneusza Rejmusa, jest organizatorem akcji prozdrowotnej „Koperta Życia”. Celem akcji jest ochrona zdrowia poprzez szybki i łatwy dostęp do informacji o stanie zdrowia pacjenta podczas interwencji lekarzy lub ratowników medycznych.

Akcją będą objęci mieszkańcy powiatu żuromińskiego od 65 r. ż. oraz osoby zamieszkujące samotnie.
Koperta Życia to bezpłatny zestaw składający się z:

  • Plastikowej koperty oznaczonej naklejką „Koperta Życia”
  • Karty informacyjnej zawierającej: dane osobowe pacjenta, numery telefonów do najbliższych, informacje medyczne: choroby, przyjmowane na stałe leki, grupę krwi
  • Naklejki o treści „Tu jest Koperta Życia” do umieszczenia na drzwiach lodówki.

Koperta zawierająca wypełnioną Kartę informacyjną powinna zostać umieszczona w widocznym miejscu w lodówce, ponieważ jest to łatwy do odnalezienia w mieszkaniu sprzęt domowy.
Kopertę Życia, po okazaniu dowodu osobistego, można odbierać w dni powszednie w godz. 8.00 – 15.00 w:

  • Starostwie Powiatowym w Żurominie (I piętro, pokój 36)
  • Ośrodkach Pomocy Społecznej położonych na terenie powiatu żuromińskiego
  • Placówkach ochrony zdrowia w powiecie żuromińskim: szpital powiatowy, Caritas Diecezji Płockiej Centrum Pielęgniarstwa Rodzinnego, Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lutocinie, NZOZ Praktyka Lekarza Rodzinnego „VENA” w Lubowidzu.

Akcja realizowana jest w sześciu etapach: Miasto i Gmina Żuromin (kwiecień), Miasto i Gmina Bieżuń (maj), Gmina Lutocin (czerwiec), Gmina Lubowidz (lipiec), Gmina Kuczbork –Osada (sierpień), Gmina Siemiątkowo (wrzesień).

Informacji na temat akcji „Koperta Życia” udziela: pracownik Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie pokój nr 36, nr tel. 23 657 47 00 wew. 27.

Poprzedni wpis

Kolejny wpis