Spotkanie w sprawie grypy ptaków H5N8

4 stycznia 2017 admin 0 Comments

W dniu 4 stycznia 2017 roku w trybie pilnym Wójt Gminy Kuczbork-Osada zwołał spotkanie, dotyczące zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie kraju. Powiatowy Lekarz Weterynarii – Pani Anna Grzybicka przedstawiła informacje na temat aktualnej sytuacji na terenie Polski, związanej z przypadkami wykrycia wśród ptactwa grypy A podtypu H5 i H7.
Przekazała też zalecenia i obowiązki wynikające z obowiązującego Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016r., a przede wszystkim z nakazu zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki.
Sołtysi zostali zobligowani do przeprowadzenia spisu drobiu na terenie sołectwa. W najbliższych dniach będą oni zbierać informacje od właścicieli gospodarstw, w których jest prowadzony przydomowy chów. W spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Żurominie, którzy są również zaangażowani w akcję prewencyjną.

Do pobrania:

Raport z aktualnej sytuacji i oceny ryzyka w związku z pojawieniem się w Polsce i Europie wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 (2017.01.03)

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

 

 

Poprzedni wpis

Kolejny wpis